TRENERZY - LEGNICA

TRENUJ POD OKIEM NAJLEPSZYCH

JACEK WYSKUP

TRENER | AKROBATYKA

Jacek Wyskup od 38 lat związany z akrobatyką. Wychowanek złotoryjskich mistrzów świata Leszka Antonowicza i Wojciecha Świecika. Wielokrotny mistrz polski w konkurencji czwórki męskie. Pierwszy tytuł mistrza Polski seniorów zdobyty w wieku 11lat.

Po zakończeniu kariery sportowej 9 lat spędził w szeregach Cirque Eloize w przedstawieniu o nazwie RAIN, z którym odwiedził wiele krajów na całym świecie. Warto również wymienić występ na otwarcie największego teatru w europie Wales Milenium Center w Cardiff w obecności królowej Anglii oraz występy w Nowym Jorku w teatrze New Victoria znajdującym się na Brodway. W 2008 roku wraz z z Bartkiem Pankau jako duet Melkart Ball wygrali pierwszą edycję programu Mam Talent. Od 9 lat pracuje jako trener akrobatyki.

RENATA LEWANDOWSKA

TRENER | AKROBATYKA

Mistrzyni Polski w skokach na trampolinie indywidualnie oraz w synchronie. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, kierunek: nauczyciel.

Bardzo aktywna i skuteczna trenerka akrobatyki i trampoliny. Trenerka medalistek mistrzostw Europy oraz wielokrotnych mistrzyń Polski na trampolinie. Trenerka kadry Polski na trampolinie oraz sędzia międzynarodowy. Do barwnego kompletu posiada uprawnienia instruktora fitness.

ADA PANKOWSKA

CHOREOGRAF I INSTRUKTOR | TANIEC WSPÓŁCZESNY

Magister sztuki Uniwersytetu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina w Warszawie (specj. Choreografia i Teoria Tańca), a także Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (specj. Pedagogika Tańca). Aktualnie pracuje jako choreograf oraz jako trener tańca współczesnego i jazzowego przy Teatrze Avatar w Legnicy.

Szkoli osoby w różnym wieku, z którymi bierze udział w festiwalach, przeglądach czy konkursach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W swoim dorobku ma udział w wielu autorskich choreografiach taneczno-akrobatycznych oraz w ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach (tj. Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, Ceremonia otwarcia Destination Imagination, Wild Hunt Live z zespołem Percival z gry Wiedźmin III).

TOMASZ DRZEWIECKI

INSTRUKTOR | AKROBATYKA POWIETRZNA

Tomasz Drzewiecki to aktywny Artysta z 30 letnim doświadczeniem. Treningi akrobatyczne rozpoczął w wieku 9 lat pod okiem Renaty Lewandowskiej, Leszka Antonowicza, Wojciecha Świecika jako Skoczek na trampolinie.

Przez 8 lat występował w Teatrze Ruchu Ocelot jako Multiartysta. Wykonując akrobacje powietrzne jak i parterowe, kolejne 8 lat spędził w Macau, w Chinach. Tam pracował w teatrze City Of Dreams przez 3 lata występując w widowisku The House Of Dancing Water wyreżyserowanym przez twórcę wielu spektakli Cirque Du Soleil (Franco Dragone). Kolejne 5 lat pracował jako artysta na wielu scenach w całej Azji: Hong Kong, Singapur, Bangkok, Bejdzin, Filipiny, Tajlandia. Założyciel pierwszej Szkoły Akrobatycznej w Macau, w Chinach. Po 8 latach pobytu w Macau przeniósł się na Filipiny, gdzie przez kolejne 2 lata występował jako Artysta w widowisku The World Of Wonders wyreżyserowanym przez słynnego reżysera Giulio Scatola.

KAMIL PRZYBOŚ

ZAJĘCIA TEATRALNE

Absolwent wydziału lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Twórca głośnego spektaklu akrobatyczno-tanecznego Prometeusz, realizowanego przez Biuro Festiwalowe Impart.

Asystent reżysera przy obchodach związanych z Europejską Stolicy Kultury Wroclaw 2016. – Ceremonii Otwarcia (Przebudzenie), Flow oraz Ceremonii Zamknięcia (Niebo). Asystent reżysera przy Ceremonii Otwarcia The World Games 2017. Reżyser Ceremonii Zamknięcia The World Games 2017. Reżyser Ceremonii Otwarcia Światowego Kongresu Bibliotekarstwa (IFLA).

W Teatrze Avatar kierował międzynarodowym projektem MOSTY, sprawując pieczę nad widowiskiem „Via Regia”, nadał kształt spektaklowi plenerowemu „Historia Pana Benjamina”, ogniowemu „Hefajstosowi”, powołał do życia baśnie familijne „Syrena” oraz „Dziewczynka z zapałkami”.

NATALIA HYŻY

INSTRUKTOR | AKROBATYKA

Taniec towarzyszy jej od najmłodszych lat. Z akrobatyką związana jest od 10 roku życia. Artystka sceniczna, od 3 lat pełniąca rolę asystentki na zajęciach akrobatycznych pod wodzą trenera Pawła Majchera w Akademii Avatara. Uczestniczka Akademii Rozciągania, w której kształci się na Trenera gimnastycznego rozciągania pod okiem Anastasii Lutai.

Posiada liczne osiągnięcia z zespołem tanecznym na arenie międzynarodowej w zawodach tanecznych m.in. GRAND PRIX na Festivalu „Magia Italiana”. Uczestniczka wielu konferencji tanecznych, festiwali artystycznych, warsztatów i szkoleń z zakresu gimnastycznego rozciągania.

JELENA POŁUJANOWA

ARTYSTA PLASTYK | ZAJĘCIA PLASTYCZNE / MALARSTWO

Pani pedagog, posiadająca ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Prowadzi zajęcia z zakresu historii sztuki i wiedzy o kulturze, które umiejętnie przekłada na praktyki malarskie i uzupełnia pogłębianiem umiejętności rysunku.

Absolwentka Irkuckiej Szkoły Sztuk Pięknych. Uczestniczka wielu Międzynarodowych wystaw, plenerów, spotkań  artystycznych (m.in. udział w cyklicznych Wystawach Plastyki Zagłębia Miedziowego – laureatka ostatniej jubileuszowej wystawy- 2015). Uczestniczka prestiżowego projektu Silesia Art Biennale 2016, którego inicjatywą jest stworzenie sieci komunikacji i wymiany artystycznej.

Posiada 100% skuteczność w przygotowywaniu osób podchodzących do egzaminów na ASP.

JERZY RODZIEWICZ

ARTYSTA PLASTYK | ZAJĘCIA PLASTYCZNE / RYSUNEK

Absolwent ASP we Lwowie. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek, preferuje portret. Wykonawca wielu portretów znanych osobistości, m. in. portret Prawosławnego Metropolity Warszawy i całej Polski Sawy.

Prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą; Ukraina, Niemcy, Czesi, Rosja. Brał udział w wielu plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych, pracy w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Nauczyciel akademicki /klasyczna szkoła rysunku i malarstwa/.

KONTAKT Z NAMI

"Scena na Horyzoncie!" oraz "Pierwsza Społeczna Legnicka Scena Teatralna" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych

Zadanie "Scena na Horyzoncie!" oraz "Pierwsza Społeczna Legnicka Scena Teatralna" współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Legnica

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Adres Korespondencyjny:

Teatr AVATAR
ul. Św. Piotra 14*
59-220 Legnica

* wejście od ul. Biskupiej (od Kina Piast)

Akademia Legnica
ul. Św. Piotra 14
508 844 113
akademia@teatravatar.pl

Akademia Lubin
ul. Składowa 1
736 846 003
akademia.lubin@teatravatar.pl

Drugi Wymiar
ul. Piastowska 1
790 673 777
drugiwymiar@teatravatar.pl

Oferta (pokazy, spektakle, animacje)
- Iwanna Połujanowa
575 720 007
kontakt@teatravatar.pl

Promocja i marketing - Olga Pirecka
794 376 462
olgapirecka@teatravatar.pl

Prezes - Łukasz Zieliński
biuro@teatravatar.pl