TRENERZY - LEGNICA
TRENUJ POD OKIEM NAJLEPSZYCHJACEK WYSKUP
TRENER | AKROBATYKA
Jacek Wyskup od 38 lat związany z akrobatyką. Wychowanek złotoryjskich mistrzów świata Leszka Antonowicza i Wojciecha Świecika. Wielokrotny mistrz polski w konkurencji czwórki męskie. Pierwszy tytuł mistrza Polski seniorów zdobyty w wieku 11lat.
Po zakończeniu kariery sportowej 9 lat spędził w szeregach Cirque Eloize w przedstawieniu o nazwie RAIN, z którym odwiedził wiele krajów na całym świecie. Warto również wymienić występ na otwarcie największego teatru w europie Wales Milenium Center w Cardiff w obecności królowej Anglii oraz występy w Nowym Jorku w teatrze New Victoria znajdującym się na Brodway. W 2008 roku wraz z z Bartkiem Pankau jako duet Melkart Ball wygrali pierwszą edycję programu Mam Talent. Od 9 lat pracuje jako trener akrobatyki.
RENATA LEWANDOWSKA
TRENER | AKROBATYKA
Mistrzyni Polski w skokach na trampolinie indywidualnie oraz w synchronie. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, kierunek: nauczyciel.
Bardzo aktywna i skuteczna trenerka akrobatyki i trampoliny. Trenerka medalistek mistrzostw Europy oraz wielokrotnych mistrzyń Polski na trampolinie. Trenerka kadry Polski na trampolinie oraz sędzia międzynarodowy. Do barwnego kompletu posiada uprawnienia instruktora fitness.
ADA PANKOWSKA
CHOREOGRAF I INSTRUKTOR | TANIEC WSPÓŁCZESNY
Magister sztuki Uniwersytetu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina w Warszawie (specj. Choreografia i Teoria Tańca), a także Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (specj. Pedagogika Tańca). Aktualnie pracuje jako choreograf oraz jako trener tańca współczesnego i jazzowego przy Teatrze Avatar w Legnicy.
Szkoli osoby w różnym wieku, z którymi bierze udział w festiwalach, przeglądach czy konkursach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W swoim dorobku ma udział w wielu autorskich choreografiach taneczno-akrobatycznych oraz w ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach (tj. Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, Ceremonia otwarcia Destination Imagination, Wild Hunt Live z zespołem Percival z gry Wiedźmin III).
TOMASZ DRZEWIECKI
INSTRUKTOR | AKROBATYKA POWIETRZNA
Tomasz Drzewiecki to aktywny Artysta z 30 letnim doświadczeniem. Treningi akrobatyczne rozpoczął w wieku 9 lat pod okiem Renaty Lewandowskiej, Leszka Antonowicza, Wojciecha Świecika jako Skoczek na trampolinie.
Przez 8 lat występował w Teatrze Ruchu Ocelot jako Multiartysta. Wykonując akrobacje powietrzne jak i parterowe, kolejne 8 lat spędził w Macau, w Chinach. Tam pracował w teatrze City Of Dreams przez 3 lata występując w widowisku The House Of Dancing Water wyreżyserowanym przez twórcę wielu spektakli Cirque Du Soleil (Franco Dragone). Kolejne 5 lat pracował jako artysta na wielu scenach w całej Azji: Hong Kong, Singapur, Bangkok, Bejdzin, Filipiny, Tajlandia. Założyciel pierwszej Szkoły Akrobatycznej w Macau, w Chinach. Po 8 latach pobytu w Macau przeniósł się na Filipiny, gdzie przez kolejne 2 lata występował jako Artysta w widowisku The World Of Wonders wyreżyserowanym przez słynnego reżysera Giulio Scatola.
WERONIKA BORKOWSKA
TANIEC WSPÓŁCZESNY | LYRICAL JAZZ
Absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku: pedagogika tańca. Studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku: choreografia tańca. Specjalizuje się w stylach: contemporary dance, lyrical jazz. Pasjonatka wielu gatunków tanecznych: m.in. brodaway jazz, afro jazz, latin jazz, rock and roll dance, swing czy street dance, nieustannie szkoląca się na rozmaitych warsztatach.
Przez 6 lat w roli asystentki zajęć tanecznych pod okiem Ady Pankowskiej. Doświadczenie zdobywała biorąc udział w licznych projektach artystycznych, zdobywając solowe miejsca na podium w turniejach tanecznych oraz prowadząc lekcje tańca dla najmłodszych w placówkach oświatowych. Szykuje tancerzy do zawodów tanecznych oraz do zawodu bycia tancerzem. W swojej pracy uwielbia skupiać się na indywidualności ruchu, emocjach, a także pracować nad improwizacją. Uważa, że tancerz powinien być wszechstronny i czerpać inspiracje ze wszystkiego. Jej głównym motto jest zdanie ,,Jesteś najlepszym tancerzem, jeśli tańczysz sercem”.
DOMINIKA GARBACZ
INSTRUKTOR | TANIEC WSPÓŁCZESNY
Studentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na wydziale choreografii i technik tańca oraz studentka studium pedagogicznego. Wieloletnia asystentka zajęć tanecznych oraz akrobatycznych w Akademii Avatara. Ukończyła szkolenie na instruktora. Specjalizuje się w stylach contemporary i jazz.
Stale powiększa swój wachlarz doświadczeń o coraz to nowsze style taneczne. Prowadzi zajęcia grupowe, indywidualne oraz warsztaty dla szerokiej grupy wiekowej w różnych placówkach w Polsce. Przygotowuje dzieci i młodzież do turniejów tanecznych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Jako wykonawca nabywa doświadczenia biorąc udział w spektaklach Teatru Avatar oraz licznych wydarzeniach artystycznych. W 2023r miała przyjemność zostać choreografem do spektaklu Everest Production pt „Pinokio”.
Jej zajęcia cechuje indywidualne podejście do uczestnika pozwalające odkryć poczucie własnej wartości i dystansu. Dobry tancerz to świadomy i szczęśliwy tancerz.
ALEKSANDRA MURDZA
INSTRUKTOR | AERIAL
Certyfikowana instruktorka akrobatyki powietrznej na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. Wicemistrzyni Polski Aerial Silk oraz Wicemistrzyni Polski Aerial Hoop Doubles. Wcześniej asystentka trenera, aktualnie instruktora oraz trenerka akrobatyki powietrznej w Legnicy oraz we Wrocławiu.
Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 5 lat od tańca, później odnalazła się w akrobatyce sportowej oraz powietrznej. Trenowała 5 lat w Akademii Avatara specjalizując się w akrobatyce powietrznej na szarfie oraz kole pod opieką Marty Kowalewskiej, Joanny Ilskiej, Magdy Czernek, Anny Sobery oraz Macieja Astramowicza. Obecnie Artystka Teatru Avatar, występująca na eventach w całej Polsce. Uczestniczka wielu szkoleń oraz warsztatów w zakresie akrobatyki powietrznej oraz rozciągania.
KAMILA ŚLIWKA
INSTRUKTOR | AERIAL
Od 2018 roku trenuje akrobatykę powietrzną, a już w 2019 zaczęła startować w zawodach z koła. W 2021 roku zdobyła 1 miejsce w kategorii „Dorośli – Aerial Hoop” na zawodach Crazy Hoop oraz 2 miejsce w kategorii „Dorośli – Duety Aerial Hoop”. W 2022 startowała w Mistrzostwach Polski w duecie na kole, gdzie z partnerką duetową zdobyły 4 miejsce. W maju 2023 roku na Mistrzostwach Polski w kategorii Elitę Dorośli Kobiety zajęła 3 miejsce.
Na co dzień trenuje dzieci i młodzież z szarf oraz kół w Akademii Avatara, a także w parku trampolin. Jest tytułowaną trenerką akrobatyki powietrznej.
NATALIA HYŻY
INSTRUKTOR | AKROBATYKA
Taniec towarzyszy jej od najmłodszych lat. Z akrobatyką związana jest od 10 roku życia. Artystka sceniczna, od 3 lat pełniąca rolę asystentki na zajęciach akrobatycznych pod wodzą trenera Pawła Majchera w Akademii Avatara. Uczestniczka Akademii Rozciągania, w której kształci się na Trenera gimnastycznego rozciągania pod okiem Anastasii Lutai.
Posiada liczne osiągnięcia z zespołem tanecznym na arenie międzynarodowej w zawodach tanecznych m.in. GRAND PRIX na Festivalu „Magia Italiana”. Uczestniczka wielu konferencji tanecznych, festiwali artystycznych, warsztatów i szkoleń z zakresu gimnastycznego rozciągania.
JULIA HALYTSKA
INSTRUKTOR | HIP-HOP
Tancerka stylu hip-hop oraz contemporary, artystka Teatru Avatar.
Studiowała na Uniwersytecie Narodowym im. Tarasa Szewczenki na wydziale choreograficzno-pedagogicznym. Brała udział w licznych zawodach tanecznych w Ukrainie z dziedziny Street Dance Show.
Uczestniczka wielu warsztatów z hip-hopu, jazz-funku, house, lokingu itp. Przez wiele lat tańczyła w duecie, z którym zajmowała miejsca na podium. Posiada certyfikat Mistrza Sportu Ukrainy, który dokumentuje jej wszystkie osiągnięcia.
MAKS KOCHETKOV
INSTRUKTOR | AKROBATYKA
Praktykujący akrobata i artysta Teatru Avatar, tancerz w stylu hip-hop i breakdance. Od półtora roku trenuje pod okiem akrobatycznego mistrza, Jacka Wyskupa. Certyfikowany instruktor akrobatyki.
Od 2022 roku pracuje jako asystent akrobatyki klasycznej pod wodzą najbardziej doświadczonych trenerów Akademii Avatara, Jacka Wyskupa i Renaty Lewandowskiej, co pozwoliło mu na wszechstronny rozwój komunikacji i metod nauczania dzieci.
MAGDALENA SKIBA
INSTRUKTOR | ZAJĘCIA AKTORSKIE
Absolwentka PWST w Krakowie – Filii we Wrocławiu, w Teatrze Modrzejewskiej od 2005 r. Wcześniej we Wrocławiu współtworzyła offowy Teatr Zakład Krawiecki (reaktywowany w 2019 r.), m.in. jako reżyserka spektaklu „Drugi pokój” wg Z. Herberta. W Legnicy zagrała w kilkudziesięciu spektaklach, w tym również w telewizyjnej wersji „Orkiestry” (reż. J. Głomb, 2011/13) oraz „Zabijania Gomułki” (2013/18). Zadebiutowała tu jako reżyserka inscenizacją sztuki Athola Fugarda „Dzień dobry i do widzenia” (2014).
Wyreżyserowała również „Dużego Księcia i Czarnego Psa” R. Urbańskiego (2022) oraz monodram Joanny Gonschorek „Zapowiada się ładny dzień” (tekst Anna Podczaszy), który zdobył Grand Prix I Festiwalu Sztuki Aktorskiej Teatropolis w Łodzi (2023). W 2014 roku otrzymała wyróżnienie aktorskie za rolę Oli w spektaklu Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak „Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł” na XIV Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” w Zabrzu. W 2017 roku Jacek Sieradzki w „Subiektywnym spisie aktorów teatralnych” umieścił ją w kategorii „na fali”. Opiekowała się grupą młodzieżową Klubu Gońca Teatralnego.
MATEUSZ KAZIMIERSKI
INSTRUKTOR | CHÓR – ZAJĘCIA WOKALNE
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, uzyskał tytuł magistra na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, specjalność: Edukacja Muzyczna i Prowadzenie Zespołów w 2020 roku. Następnie ukończył studia magisterskie z dyrygentury chóralnej w 2022 roku. Doświadczenie zdobywał, kierując różnymi chórami, m.in. Chórem Senioralnym przy Parafii św. Franciszka z Asyżu, chórem Convivium przy Parafii Świętej Rodziny, Chórem Katedralnym Diecezji Legnickiej oraz Scholą karmelitańską.
Osiągnięcia: Laureat I miejsca i nagrody Chóru Con Brio na VIII Wydziałowym Konkursie na Najlepszą Metodę Pracy z Chórem Dziecięcym w 2019 roku. III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Dyrygenckim podczas Ogólnopolskiego Forum Chóralistyki „Wrocław Miastem Muzyki” w 2021 roku. Laureat I miejsca na XVIII Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w 2022 roku, zdobywając także kilka nagród specjalnych. I nagroda na XIV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach w marcu 2023 roku.Otrzymał stypendium artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto współpracował z orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej oraz Filharmonii Sudeckiej.
Jest utalentowanym wokalistą, współpracował z różnymi chórami, m.in. Chórem Kameralnym AMKL Senza Rigore, Chórem Feichtinum AMKL oraz SKAN’em Wokalnej Muzyki Dawnej AMKL. Od 2019 roku jest członkiem Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego. Poza muzyką, interesuje się aktorstwem, gotowaniem i wędrówkami po górach. Obecnie prowadzi chór i przedmioty teoretyczne w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Zgorzelcu.
JERZY RODZIEWICZ
ARTYSTA PLASTYK | ZAJĘCIA PLASTYCZNE / RYSUNEK
Absolwent ASP we Lwowie. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek, preferuje portret. Wykonawca wielu portretów znanych osobistości, m. in. portret Prawosławnego Metropolity Warszawy i całej Polski Sawy.
Prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą; Ukraina, Niemcy, Czesi, Rosja. Brał udział w wielu plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych, pracy w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Nauczyciel akademicki /klasyczna szkoła rysunku i malarstwa/.
JELENA POŁUJANOWA
ARTYSTA PLASTYK | ZAJĘCIA PLASTYCZNE / MALARSTWO
Pani pedagog, posiadająca ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Prowadzi zajęcia z zakresu historii sztuki i wiedzy o kulturze, które umiejętnie przekłada na praktyki malarskie i uzupełnia pogłębianiem umiejętności rysunku.
Posiada 100% skuteczność w przygotowywaniu osób podchodzących do egzaminów na ASP.
KONTAKT Z NAMI
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
"Scena na Horyzoncie!" oraz "Pierwsza Społeczna Legnicka Scena Teatralna" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych
Zadanie "Scena na Horyzoncie!" oraz "Pierwsza Społeczna Legnicka Scena Teatralna" współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Legnica
Dofinansowano z Funduszu Pracy
Adres Korespondencyjny:
Teatr AVATAR
ul. Św. Piotra 14*
59-220 Legnica
* wejście od ul. Biskupiej (od Kina Piast)
Drugi Wymiar
ul. Piastowska 1
790 673 777
drugiwymiar@teatravatar.pl
Akademia Legnica
ul. Św. Piotra 14
508 844 113
akademia@teatravatar.pl
Akademia Lubin
ul. Składowa 1
736 846 003
akademia.lubin@teatravatar.pl
Akademia Bolesławiec
ul. Bankowa 10
534 078 161
akademia.boleslawiec@teatravatar.pl
Oferta (pokazy, spektakle, animacje)
- Iwanna Połujanowa
575 720 007
kontakt@teatravatar.pl
Promocja i marketing - Olga Pirecka
794 376 462
olgapirecka@teatravatar.pl
Prezes - Łukasz Zieliński
biuro@teatravatar.pl