TANIEC WSPÓŁCZESNY

JESTEŚ STWORZONY DLA SCENY!

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Na zajęciach tańca współczesnego staramy się rozwijać tancerzy wszechstronnie. Zależy nam, by każdy uczestnik mógł skutecznie pracować nad swoją siłą, wytrzymałością, gibkością, techniką danego stylu, a także ekspresją oraz przepływem ruchu. Dążymy do wyrobienia w uczniu takich umiejętności, by wszystkie powyższe elementy umiał sprawnie połączyć, a  nawet wzbogacić o techniki akrobatyczne.

Zajęcia rozpoczynamy zawsze od rozgrzewki mającej na celu poprawienie naszej wydolności, zwiększenie zaangażowania mięśni oraz mobilności, by tancerze byli silni, pracowali z mocnym centrum i stale poprawiali swoje aktywne zakresy. Po rozgrzewce następuje część techniczna, skupiona na elementach charakterystycznych dla danego stylu tanecznego. W przypadku tańca współczesnego jest to kontakt z podłogą, przepływ ruchu oraz łączenie poszczególnych elementów tak, by wypływały jeden z drugiego. W przypadku tańca jazzowego natomiast, w zależności od rodzaju lekcji, skupiamy się na technice ruchu charakterystycznej dla tego stylu, stawiając na mocne akcenty i dokładność muzyczną. Olbrzymią role odgrywają tez podstawowe ćwiczenia taneczne tj. obroty, skoki, pozy.

W regularny trening staramy się delikatnie wplatać technikę tańca klasycznego, która jest podstawą każdego stylu tanecznego. Ćwiczenia koordynacyjne poprawiające prace naszego mózgu oraz obecność technicznego nazewnictwa i ogólnej wiedzy o tańcu pozwalają uczniom budować nie tylko świadomość ciała, ale również zdobywać wszechstronne wykształcenie. Dążymy do tego, by każdy uczestnik rozumiał i potrafił wytłumaczyć, jakiemu celowi służy dane ćwiczenie czy kombinacja.

Ostatnią i najbardziej inspirującą częścią dla nas, jako trenerów i tancerzy, jest przygotowana dla uczniów choreografia, w której możemy całkowicie oddać się muzyce i emocjom. Kolejnym rodzajem zwieńczającej lekcję pracy jest improwizacja, do której tancerze są stopniowo wprowadzani, tak by sprawiała ona wyłącznie przyjemność, pozwalała na poznawanie i oddawanie siebie w tańcu, a nie zawstydzała czy powodowała stres.

Końcówka zajęć poświęcana jest na cool down, czyli uspokojenie i rozluźnienie mięśni po treningu.

Głównym celem na naszych zajęciach jednak jest to, by każdy odnalazł w nich siebie oraz miłość do swojego ruchu. By każdy mógł opuścić nasze lekcje zainspirowany i świadomy, że najważniejsze w tańcu jest tańczenie sercem i pasją.

KONTAKT Z NAMI

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

"Scena na Horyzoncie!" oraz "Pierwsza Społeczna Legnicka Scena Teatralna" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych

Zadanie "Scena na Horyzoncie!" oraz "Pierwsza Społeczna Legnicka Scena Teatralna" współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Legnica

Dofinansowano z Funduszu Pracy

Adres Korespondencyjny:

Teatr AVATAR
ul. Św. Piotra 14*
59-220 Legnica

* wejście od ul. Biskupiej (od Kina Piast)

Drugi Wymiar
ul. Piastowska 1
790 673 777
drugiwymiar@teatravatar.pl

Akademia Legnica
ul. Św. Piotra 14
508 844 113
akademia@teatravatar.pl

Akademia Lubin
ul. Składowa 1
736 846 003
akademia.lubin@teatravatar.pl

Akademia Bolesławiec
ul. Bankowa 10
534 078 161
akademia.boleslawiec@teatravatar.pl

Oferta (pokazy, spektakle, animacje)
- Iwanna Połujanowa
575 720 007
kontakt@teatravatar.pl

Promocja i marketing - Olga Pirecka
794 376 462
olgapirecka@teatravatar.pl

Prezes - Łukasz Zieliński
biuro@teatravatar.pl