TRENERZY

TRENUJ POD OKIEM NAJLEPSZYCH

ADA PANKOWSKA

CHOREOGRAF I INSTRUKTOR – TANIEC WSPÓŁCZESNY

Absolwentka akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi na wydziale artystycznym, na kierunku – taniec ze specjalizacją w pedagogice tańca oraz Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Tancerka i choreografka projektu Młodzież Tworzy Musical, wieloletnia członkini Teatru Tańca FleszLegnica, trenerka Avatar Dance Academy.

Swoją osobowość taneczną kształciła pod okiem Edyty Radzimskiej-Kata w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy. Wieloletnia członkini Teatru Tańca FleszLegnica, z którym brała udział w różnorodnych festiwalach, przeglądach oraz konkursach regionalnych, krajowych i międzynarodowych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Szkoliła się w technikach tańca jazzowego, współczesnego, modern jazz, a także hip hop – crumping, ragga jam.

JACEK MARKS I PAWEŁ PATER

INSTRUKTORZY – AKROBATYKA

Od ponad 20 lat trenują zawodowo akrobatykę sportową, odznaczają się w tej dziedzinie najwyższymi umiejętnościami, docenianymi na arenie międzynarodowej, a ich Curriculum Vitae zapiera dech w piersiach.

Przez okres pięciu lat należeli do reprezentacji Polski. Są zdobywcami zdumiewającej ilości nagród, medali i pucharów (pierwsze zwycięstwo – Puchar Polski w akrobatyce sportowej zdobyli w 1997r., w tym samym roku zajęli także 4 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów na Hawajach).

Szerszej publiczności znani są ze spektaklu akrobatyczno-tanecznego pod tytułem „Prometeusz”, wystawianego w Imparcie we Wrocławiu.

MARTA BRENDEL

CHOREOGRAF I INSTRUKTOR – BALET

Tancerka, dyplomowana choreografka, nauczycielka tańca. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi wydziału wokalno-aktorskiego, specjalizacji choreografia i techniki tańca. Tancerka kontraktowa Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Związana od 12 lat z Operetką Dolnośląską.

Założycielka Teatru Tańca ‚Osobowość Zwielokrotniona’. Choreografka spektaklu ‚Pożegnanie z Bogiem’ zrealizowanego w Centrum Kultury Impart we Wrocławiu i tancerka pierwszego w Polsce spektaklu akrobatyczno-tanecznego ‚Prometeusz’ Tancerka i choreografka współpracująca z agencjami artystycznymi ‚Everest Production’ i ‚Vandal Art’.

BARTEK NOWAK

INSTRUKTOR – AKROBATYKA

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Od dziecka trenował akrobatykę sportową.

Jako zawodnik był wielokrotnym medalista Pucharu Polski, v-ce Mistrzem Polski oraz 9. na Mistrzostwach Świata w skokach akrobatycznych na ścieżce. Od 2005 roku działa artystycznie zarówno na scenach polskich jak i zagranicznych. Współwłaściciel Agencji Artystycznej Everest.

PAWEŁ MAJCHER

INSTRUKTOR | AKROBATYKA

Od dziecka rozwijał swe pasje w kierunku ruchu, sportu, akrobatyki, parkour. W Teatrze Avatar działa od 2007r, zajmując się szeroko pojętym kuglarstwem (żonglerka, szczudlarstwo, fire show) oraz działając jako animator kultury.

Lata wnikliwej pracy z ciałem zaowocowały mu ukończeniem kursu pedagogiki cyrku, roku Studium Teatru Ruchu pod opieką wybitnej Kathleen Ann Thompson oraz bogatym pojęciem świadomości ruchu.
Wraz z Teatrem Avatar zajął
I miejsce na festiwalu Flames of the Night podczas 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, I miejsce na Festiwalu Rytmu i Ognia w Gdyni (FROG) oraz srebrną statuetkę na Dolnośląskiej Lidze Talentów.

W Akademii Avatara w minionym sezonie prowadził zajęcia akrobatyczne jako asystent, szkoląc siebie oraz gromadząc sportowe doświadczenie. Obecnie otrzymał stopień Instruktora Akrobatyki na szkoleniu pod okiem Aliny i Witalija Orichowskich.

KAMIL PRZYBOŚ

ZAJĘCIA TEATRALNE

Absolwent wydziału lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Twórca głośnego spektaklu akrobatyczno-tanecznego Prometeusz, realizowanego przez Biuro Festiwalowe Impart.

Asystent reżysera przy obchodach związanych z Europejską Stolicy Kultury Wroclaw 2016. – Ceremonii Otwarcia (Przebudzenie), Flow oraz Ceremonii Zamknięcia (Niebo). Asystent reżysera przy Ceremonii Otwarcia The World Games 2017. Reżyser Ceremonii Zamknięcia The World Games 2017. Reżyser Ceremonii Otwarcia Światowego Kongresu Bibliotekarstwa (IFLA).

W Teatrze Avatar kierował międzynarodowym projektem MOSTY, sprawując pieczę nad widowiskiem „Via Regia”, nadał kształt spektaklowi plenerowemu „Historia Pana Benjamina”, powołał do życia baśń familijną „Syrena” oraz czuwa nad powstającym fire-show o roboczym tytule „Hefajstos”.

KAMIL ROGIŃSKI

INSTRUKTOR | ZAJĘCIA BĘBNIARSKIE

Multiinstrumentalista, kompozytor, wynalazca i twórca instrumentów muzycznych, badacz rodowodu muzyki, alchemik dźwięku propagujący „jedyną etniczną muzykę świata”. Wszechstronny artysta współpracujący z profesjonalnie działającymi: muzykami, kompozytorami, reżyserami, dyrygentami, plastykami oraz wspierający działania młodych twórców. Wykonuje muzykę ilustracyjną i etniczną.

Współzałożyciel oraz lider Orkiestry RIVENDELL, współtwórca muzyki zespołu R.U.T.A., obecnie członek zespołów ŜANĜO oraz Percival na trasie WILD HUNT LIVE.

KINGA STRĄCZEK

INSTRUKTOR | AKROBATYKA POWIETRZNA

Akrobatyką powietrzną zainteresowała się pod koniec szkoły podstawowej, przez 6 lat rozwijała się w akrobatycznym Teatrze Ocelot będąc ich stypendystką. Specjalizuje się w akrobatyce na kole, hamaku, pasach i trapezie.

Występowała na deskach teatrów, eventach, pokazach w Polsce i za granicą.
Uważa, że podczas treningów aerial niezbędne jest zaangażowanie, determinacja i systematyczność. W tej dziedzinie konieczne jest wyzbycie się wszelkich lęków i słabości, lecz mimo to najważniejsza zawsze jest pasja.

MATYLDA ŚLIWIŃSKA

INSTRUKTOR | TANIEC UŻYTKOWY

Przygodę z tańcem rozpoczęła około 20 lat temu. Zaczynała mając 6 lat od tańca towarzyskiego. Zgromadziła liczne osiągnięcia na swoim koncie zarówno w stylu latynoamerykańskim jak i standardowym, które uprawiała przez 14 lat zdobywając turniejową klasę B oraz A.

W miedzyczasie zafascynowała się takimi stylami tanecznymi jak hip hop oraz dancehall. Ma za sobą wiele licznych warsztatów oraz obozów tanecznych. Posiada certyfikat międzynarodowego instruktora hip hopu. Jest zapaloną instruktorką tańców latynoskich. Doskonały warsztat w połączeniu z prawdziwą pasją czyni z niej nie tylko wyjątkową tancerkę, ale także wyjątkowego instruktora. Posiada tytuł instruktora fitness.

B-BOY DAMIAN CHAŁAJDA

INSTRUKTOR | BREAKDANCE

Treningi BREAKINGU rozpoczął około 2000 roku. Od tego czasu wraz ze swoją ekipą BeSSali dba o jego rozwój w swoim mieście – Legnicy. W międzyczasie przez 6 lat trenował również Capoeirę. Uczestniczy w turniejach i warsztatach na terenie całej Europy.

We współpracy z różnymi agencjami artystycznymi (FLY CUBE, EVEREST, TEATR AVATAR) brał udział w wielu występach na terenie Polski, Europy i Emiratów Arabskich. Razem FLY CUBE z Wrocławia doszedł do półfinału programu telewizji TVN “Mam talent”.

JELENA POŁUJANOWA

ARTYSTA PLASTYK – ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Pani pedagog, posiadająca ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Prowadzi zajęcia z zakresu historii sztuki i wiedzy o kulturze, które umiejętnie przekłada na praktyki malarskie i uzupełnia pogłębianiem umiejętności rysunku.

Absolwentka Irkuckiej Szkoły Sztuk Pięknych. Uczestniczka wielu Międzynarodowych wystaw, plenerów, spotkań  artystycznych (m.in. udział w cyklicznych Wystawach Plastyki Zagłębia Miedziowego – laureatka ostatniej jubileuszowej wystawy- 2015). Uczestniczka prestiżowego projektu Silesia Art Biennale 2016, którego inicjatywą jest stworzenie sieci komunikacji i wymiany artystycznej.

Posiada 100% skuteczność w przygotowywaniu osób podchodzących do egzaminów na ASP.

JERZY RODZIEWICZ

ARTYSTA PLASTYK | ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Absolwent ASP we Lwowie. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek, preferuje portret. Wykonawca wielu portretów znanych osobistości, m. in. portret Prawosławnego Metropolity Warszawy i całej Polski Sawy.

Prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą; Ukraina, Niemcy, Czesi, Rosja. Brał udział w wielu plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych, pracy w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Nauczyciel akademicki /klasyczna szkoła rysunku i malarstwa/.

KONTAKT Z NAMI

Adres Korespondencyjny:

Teatr AVATAR
ul. Św. Piotra 14*
59-220 Legnica

* wejście od ul. Biskupiej (od Kina Piast)

Akademia (zajęcia, płatności, zapisy)
kom. (+48) 508 844 113
e-mail: akademia [maupa] teatravatar.pl

Oferta (pokazy, spektakle, animacje)
- Iwanna Połujanowa
kom. (+48) 575 720 007
e-mail: kontakt [maupa] teatravatar.pl

Wypożyczalnia kostiumów
kom. (+48) 724 127 638

Promocja i marketing - Olga Pirecka
kom. (+48) 794 376 462
e-mail: olgapirecka [maupa] teatravatar.pl

Prezes - Łukasz Zieliński
kom. (+48) 509 696 219
e-mail: biuro [maupa] teatravatar.pl