MAGICZNY OGRÓD

DAJ SIĘ OCZAROWAĆ

MAGICZNY OGRÓD

ZWYCIĘŻYLIŚMY! Bardzo dziękujemy za wsparcie naszego projektu <3
Obszar 7    |   Projekt nr 3

Centrum miasta. Mury, witryny sklepowe, bruk. W samym sercu przestrzeni miejskiej pojawia się potrzeba skrycia w enklawie zieleni. W przyjaznym, spokojnym, urokliwym miejscu, które ukoi rozproszone zmysły.

Poczuliście to? W takim razie mamy podobne pragnienia.

Nieopodal Kościoła Mariackiego w Legnicy, tuż za rogiem Kina Piast, wychyla się, dumnie rozkładając swe ramiona, Stara Wierzba Płacząca. Jej gęste liście rzucają szeroki cień, a gruby pień symbolizuje siłę i trwałość. Ile ona już widziała!

Zastawiamy się, czy obecny obraz ją satysfakcjonuje. Dookoła pięknego drzewa nagromadziło się sporo zaniedbanej, dzikiej roślinności, za towarzysza ma ruchliwą jezdnię, a przestrzeń, którą mogłaby otoczyć swym wdziękiem obecnie wywołuje nieprzyjemne wrażenie.

Marzymy, by stworzyć dookoła historycznej Wierzby prawdziwie inspirujący ogród, o nucie tajemniczości. Dla przechodzących, rzucających zaciekawione spojrzenia, dla częstych bywalców okolicy, pożądających codziennych zachwytów, dla romantycznych dusz poszukujących czarującego miejsca do czytania książek. I dla Ciebie, czegokolwiek nie pragniesz odnaleźć wśród zieleni.

Zaczarowany ogród, teatr letni w otwartej przestrzeni, bliskość natury w artystycznym wymiarze – w zasięgu ręki dla mieszkańców miasta, ugrupowań i organizacji.

Naszym celem jest przywrócenie dostępu i możliwości rekreacyjnego korzystania z „Magicznego Ogrodu” przy jednoczesnym zapewnieniu dekoracyjności oraz stworzeniu enklawy zieleni.

___________________________________________________________________________________

Nasz pomysł zakwalifikował się do tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Jeśli obserwujecie nas od lat, prawdopodobnie doskonale wiecie, że kieruje nami prawdziwa pasja wzbogacona wewnętrznym świdrowaniem, by w naszych życiach było więcej magii, niesamowitości, piękna. Systematycznie i zawzięcie się rozwijamy, nawet mimo trudności i potknięć dążymy do postępów.
Niesiemy w sobie głęboką nadzieję, że również ów Magiczny Ogród przyczyni się do wywołania zachwytów na Waszych twarzach, do rozweselenia Waszych serc i rozpogodzenia ducha. Pozwalamy sobie wierzyć w to, że dzielicie nasze pragnienia i wspólnie będziemy w stanie wnosić więcej przyjemności w legnicką codzienność 🙂

OPIS PROJEKTU

GDY MARZENIE PRZYBIERZE REALNY KSZTAŁT

Planowane działanie w głównej mierze będzie stanowić I-wszy etap rewitalizacji zaniedbanego ogrodu oraz nadaniu mu funkcji teatru w otwartej przestrzeni w samym centrum miasta.

Widzimy konieczność całkowitej przebudowy i rearanżacji tego miejsca. Naszym celem jest również przywrócenie dostępu i możliwości rekreacyjnego korzystania okolicznych stowarzyszeń i instytucji z „Magicznego Ogrodu” przy jednoczesnym zapewnieniu dekoracyjności świetlnej oraz stworzeniu enklawy zieleni. Kwintesencją tego projektu jest stara wierzba, będąca mieszkanką tego ogrodu od dawna, która stanowiłaby idealnego „imiennika” naszej przestrzeni.

Projekt przewiduje:

  • stworzenie multifunkcjonalnej przestrzeni: miejsca wypoczynku, rekreacji i organizacji wydarzeń kulturalnych
  • wykonanie nasadzeń: kwitnące drzewa, krzewy
  • wyposażenie w kosze na śmieci, przyłącze wody, doprowadzenie źródła prądu
  • wykonanie małej architektury oraz ciągów komunikacyjnych
  • wykonanie ogrodzenia z dwoma dodatkowymi wejściami

Absolutnie innowacyjny projekt – jedyny taki w Polsce z luminescencyjnym światłem!

Przestrzeń ta będzie przeznaczona dla mieszkańców miasta oraz grup, klubów, stowarzyszeń i instytucji kultury w celu organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Jej zaletą jest przede wszystkim doskonała lokalizacja w ścisłym centrum miasta (w pobliżu wielu linii autobusowych oraz dworca PKP/PKS), co przyczyni się do wyższej frekwencji na przeprowadzanych imprezach. Dodatkowym atutem jest solidne ogrodzenie i żywopłoty, które tworzą charakter strefy zamkniętej – jest to istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa.

KONTAKT Z NAMI

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

"Scena na Horyzoncie!" oraz "Pierwsza Społeczna Legnicka Scena Teatralna" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych

Zadanie "Scena na Horyzoncie!" oraz "Pierwsza Społeczna Legnicka Scena Teatralna" współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Legnica

Dofinansowano z Funduszu Pracy

Adres Korespondencyjny:

Teatr AVATAR
ul. Św. Piotra 14*
59-220 Legnica

* wejście od ul. Biskupiej (od Kina Piast)

Drugi Wymiar
ul. Piastowska 1
790 673 777
drugiwymiar@teatravatar.pl

Akademia Legnica
ul. Św. Piotra 14
508 844 113
akademia@teatravatar.pl

Akademia Lubin
ul. Składowa 1
736 846 003
akademia.lubin@teatravatar.pl

Akademia Bolesławiec
ul. Bankowa 10
534 078 161
akademia.boleslawiec@teatravatar.pl

Oferta (pokazy, spektakle, animacje)
- Iwanna Połujanowa
575 720 007
kontakt@teatravatar.pl

Promocja i marketing - Olga Pirecka
794 376 462
olgapirecka@teatravatar.pl

Prezes - Łukasz Zieliński
biuro@teatravatar.pl