TRENERZY - LEGNICA

TRENUJ POD OKIEM NAJLEPSZYCH

KAMIL PRZYBOŚ

ZAJĘCIA TEATRALNE

Absolwent wydziału lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Twórca głośnego spektaklu akrobatyczno-tanecznego Prometeusz, realizowanego przez Biuro Festiwalowe Impart.

Asystent reżysera przy obchodach związanych z Europejską Stolicy Kultury Wroclaw 2016. – Ceremonii Otwarcia (Przebudzenie), Flow oraz Ceremonii Zamknięcia (Niebo). Asystent reżysera przy Ceremonii Otwarcia The World Games 2017. Reżyser Ceremonii Zamknięcia The World Games 2017. Reżyser Ceremonii Otwarcia Światowego Kongresu Bibliotekarstwa (IFLA).

W Teatrze Avatar kierował międzynarodowym projektem MOSTY, sprawując pieczę nad widowiskiem „Via Regia”, nadał kształt spektaklowi plenerowemu „Historia Pana Benjamina”, ogniowemu „Hefajstosowi”, powołał do życia baśnie familijne „Syrena” oraz „Dziewczynka z zapałkami”.

ELOY MORENO GALLEGO

CHOREOGRAF I INSTRUKTOR – BALET

Pochodzi z Hiszpanii, studiował Teatr, muzykę i taniec na Politecnico Jesus Marin oraz Balet i taniec współczesny w Conservatory of Dance w Maladze.

Doświadczenia sceniczne zbierał w Sala Gades, we Wrocławiu współpracował z Wrocławską Akademią Baletu, Operą Wrocławską i Sceną Kamienica. Obecnie dołączył do zespołu aktorskiego Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

JACEK MARKS I PAWEŁ PATER

INSTRUKTORZY – AKROBATYKA

Od ponad 20 lat trenują zawodowo akrobatykę sportową, odznaczają się w tej dziedzinie najwyższymi umiejętnościami, docenianymi na arenie międzynarodowej, a ich Curriculum Vitae zapiera dech w piersiach.

Przez okres pięciu lat należeli do reprezentacji Polski. Są zdobywcami zdumiewającej ilości nagród, medali i pucharów (pierwsze zwycięstwo – Puchar Polski w akrobatyce sportowej zdobyli w 1997r., w tym samym roku zajęli także 4 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów na Hawajach).

Szerszej publiczności znani są ze spektaklu akrobatyczno-tanecznego pod tytułem „Prometeusz”, wystawianego w Imparcie we Wrocławiu.

ADA PANKOWSKA

CHOREOGRAF I INSTRUKTOR – TANIEC WSPÓŁCZESNY

Magister sztuki Uniwersytetu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina w Warszawie (specj. Choreografia i Teoria Tańca), a także Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (specj. Pedagogika Tańca). Aktualnie pracuje jako choreograf oraz jako trener tańca współczesnego i jazzowego przy Teatrze Avatar w Legnicy.

Szkoli osoby w różnym wieku, z którymi bierze udział w festiwalach, przeglądach czy konkursach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W swoim dorobku ma udział w wielu autorskich choreografiach taneczno-akrobatycznych oraz w ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach (tj. Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, Ceremonia otwarcia Destination Imagination, Wild Hunt Live z zespołem Percival z gry Wiedźmin III).

BARTEK NOWAK

INSTRUKTOR – AKROBATYKA

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Od dziecka trenował akrobatykę sportową.

Jako zawodnik był wielokrotnym medalista Pucharu Polski, v-ce Mistrzem Polski oraz 9. na Mistrzostwach Świata w skokach akrobatycznych na ścieżce. Od 2005 roku działa artystycznie zarówno na scenach polskich jak i zagranicznych. Współwłaściciel Agencji Artystycznej Everest.

PAWEŁ MAJCHER

INSTRUKTOR | AKROBATYKA

Od dziecka rozwijał swe pasje w kierunku ruchu, sportu, akrobatyki, parkour. W Teatrze Avatar działa od 2007r, zajmując się szeroko pojętym kuglarstwem (żonglerka, szczudlarstwo, fire show) oraz działając jako animator kultury.

Lata wnikliwej pracy z ciałem zaowocowały mu ukończeniem kursu pedagogiki cyrku, roku Studium Teatru Ruchu pod opieką wybitnej Kathleen Ann Thompson oraz bogatym pojęciem świadomości ruchu.
Wraz z Teatrem Avatar zajął
I miejsce na festiwalu Flames of the Night podczas 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, I miejsce na Festiwalu Rytmu i Ognia w Gdyni (FROG) oraz srebrną statuetkę na Dolnośląskiej Lidze Talentów.

W Akademii Avatara w minionym sezonie prowadził zajęcia akrobatyczne jako asystent, szkoląc siebie oraz gromadząc sportowe doświadczenie. Obecnie otrzymał stopień Instruktora Akrobatyki na szkoleniu pod okiem Aliny i Witalija Orichowskich.

MAGDALENA CZERNEK

INSTRUKTOR | AKROBATYKA POWIETRZNA

Doświadczona tancerka i akrobatka o wyjątkowej charyzmie, której wybrany kierunek studiów i ścisłe wykształcenie nie podcięły skrzydeł scenicznej ekspresji. Jest magistrem Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wroclawiu oraz absolwentką Studium Animatorów Kultury o specjalności tanecznej.

Z tańcem związana od dziecka (jazz, taniec współczesny). 5 lat temu swój taniec przeniosła w powietrze. Tancerka i akrobatka w akrobatyczno-tanecznym spektaklu Prometeusz. Obecnie związana z Agencją artystyczną Everest Production.

MARTA KOWALEWSKA

INSTRUKTOR | AKROBATYKA POWIETRZNA

Przez wiele lat wyczynowo trenowała gimnastykę artystyczną we Wrocławskim Uczniowskim Klubie Sportowym. W 2007 roku zdobyła mistrzowską klasę sportową. Kilkukrotna finalistka Indywidualnych oraz medalistka drużynowych Mistrzostw Polski w Gimnastyce Artystycznej. W latach 2008-2010 zawodniczka gimnastyki estetycznej AZS AWF Wrocław. Dwukrotna Uczestniczka Pucharu Świata oraz Pucharu Europy w 2009 i 2010 roku.

Od 2010 roku zajmuje się akrobatyką powietrzną i oprawą artystyczną różnego rodzaju widowisk. Bierze udział w spektaklach, w których specjalizuje się w występach na wysokości z wykorzystaniem szarfy, kółka, sześcianu i innych przyrządów do akrobatyki powietrznej. Występowała na wielu eventach zarówno w kraju jak i za granicą m.in. w Katarze, Wielkiej Brytanii, Chinach, czy Austrii.

B-BOY DAMIAN CHAŁAJDA

INSTRUKTOR | BREAKDANCE

Treningi BREAKINGU rozpoczął około 2000 roku. Od tego czasu wraz ze swoją ekipą BeSSali dba o jego rozwój w swoim mieście – Legnicy. W międzyczasie przez 6 lat trenował również Capoeirę. Uczestniczy w turniejach i warsztatach na terenie całej Europy.

We współpracy z różnymi agencjami artystycznymi (FLY CUBE, EVEREST, TEATR AVATAR) brał udział w wielu występach na terenie Polski, Europy i Emiratów Arabskich. Razem FLY CUBE z Wrocławia doszedł do półfinału programu telewizji TVN “Mam talent”.

JELENA POŁUJANOWA

ARTYSTA PLASTYK – ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Pani pedagog, posiadająca ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Prowadzi zajęcia z zakresu historii sztuki i wiedzy o kulturze, które umiejętnie przekłada na praktyki malarskie i uzupełnia pogłębianiem umiejętności rysunku.

Absolwentka Irkuckiej Szkoły Sztuk Pięknych. Uczestniczka wielu Międzynarodowych wystaw, plenerów, spotkań  artystycznych (m.in. udział w cyklicznych Wystawach Plastyki Zagłębia Miedziowego – laureatka ostatniej jubileuszowej wystawy- 2015). Uczestniczka prestiżowego projektu Silesia Art Biennale 2016, którego inicjatywą jest stworzenie sieci komunikacji i wymiany artystycznej.

Posiada 100% skuteczność w przygotowywaniu osób podchodzących do egzaminów na ASP.

JERZY RODZIEWICZ

ARTYSTA PLASTYK | ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Absolwent ASP we Lwowie. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek, preferuje portret. Wykonawca wielu portretów znanych osobistości, m. in. portret Prawosławnego Metropolity Warszawy i całej Polski Sawy.

Prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą; Ukraina, Niemcy, Czesi, Rosja. Brał udział w wielu plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych, pracy w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Nauczyciel akademicki /klasyczna szkoła rysunku i malarstwa/.

KONTAKT Z NAMI

Zadanie pn. Budowa zewnętrznej klatki schodowej przy sali gimnastycznej Akademii Avatara oraz dostosowanie do przepisów ppoż. dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Adres Korespondencyjny:

Teatr AVATAR
ul. Św. Piotra 14*
59-220 Legnica

* wejście od ul. Biskupiej (od Kina Piast)

Akademia Legnica
(zajęcia, płatności, zapisy)
kom. (+48) 508 844 113
e-mail: akademia [maupa] teatravatar.pl

Akademia Lubin
(zajęcia, płatności, zapisy)
kom. (+48) 736 846 003
e-mail: akademia.lubin [maupa] teatravatar.pl

Oferta (pokazy, spektakle, animacje)
- Iwanna Połujanowa
kom. (+48) 575 720 007
e-mail: kontakt [maupa] teatravatar.pl

Promocja i marketing - Olga Pirecka
kom. (+48) 794 376 462
e-mail: olgapirecka [maupa] teatravatar.pl

Prezes - Łukasz Zieliński
e-mail: biuro [maupa] teatravatar.pl