TRENERZY - LEGNICA

TRENUJ POD OKIEM NAJLEPSZYCH

JACEK MARKS I PAWEŁ PATER

INSTRUKTORZY – AKROBATYKA

Od ponad 20 lat trenują zawodowo akrobatykę sportową, odznaczają się w tej dziedzinie najwyższymi umiejętnościami, docenianymi na arenie międzynarodowej, a ich Curriculum Vitae zapiera dech w piersiach.

Przez okres pięciu lat należeli do reprezentacji Polski. Są zdobywcami zdumiewającej ilości nagród, medali i pucharów (pierwsze zwycięstwo – Puchar Polski w akrobatyce sportowej zdobyli w 1997r., w tym samym roku zajęli także 4 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów na Hawajach).

Szerszej publiczności znani są ze spektaklu akrobatyczno-tanecznego pod tytułem „Prometeusz”, wystawianego w Imparcie we Wrocławiu.

PAWEŁ MAJCHER

INSTRUKTOR | AKROBATYKA

Od dziecka rozwijał swe pasje w kierunku ruchu, sportu, akrobatyki, parkour. W Teatrze Avatar działa od 2007r, zajmując się szeroko pojętym kuglarstwem (żonglerka, szczudlarstwo, fire show) oraz działając jako animator kultury.

Lata wnikliwej pracy z ciałem zaowocowały mu ukończeniem kursu pedagogiki cyrku, roku Studium Teatru Ruchu pod opieką wybitnej Kathleen Ann Thompson oraz bogatym pojęciem świadomości ruchu.
Wraz z Teatrem Avatar zajął
I miejsce na festiwalu Flames of the Night podczas 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, I miejsce na Festiwalu Rytmu i Ognia w Gdyni (FROG) oraz srebrną statuetkę na Dolnośląskiej Lidze Talentów.

W Akademii Avatara w minionym sezonie prowadził zajęcia akrobatyczne jako asystent, szkoląc siebie oraz gromadząc sportowe doświadczenie. Obecnie otrzymał stopień Instruktora Akrobatyki na szkoleniu pod okiem Aliny i Witalija Orichowskich.

BARTEK NOWAK

INSTRUKTOR – AKROBATYKA

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Od dziecka trenował akrobatykę sportową.

Jako zawodnik był wielokrotnym medalista Pucharu Polski, v-ce Mistrzem Polski oraz 9. na Mistrzostwach Świata w skokach akrobatycznych na ścieżce. Od 2005 roku działa artystycznie zarówno na scenach polskich jak i zagranicznych. Współwłaściciel Agencji Artystycznej Everest.

ADA PANKOWSKA

CHOREOGRAF I INSTRUKTOR – TANIEC WSPÓŁCZESNY

Magister sztuki Uniwersytetu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina w Warszawie (specj. Choreografia i Teoria Tańca), a także Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (specj. Pedagogika Tańca). Aktualnie pracuje jako choreograf oraz jako trener tańca współczesnego i jazzowego przy Teatrze Avatar w Legnicy.

Szkoli osoby w różnym wieku, z którymi bierze udział w festiwalach, przeglądach czy konkursach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W swoim dorobku ma udział w wielu autorskich choreografiach taneczno-akrobatycznych oraz w ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach (tj. Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, Ceremonia otwarcia Destination Imagination, Wild Hunt Live z zespołem Percival z gry Wiedźmin III).

WERONIKA BORKOWSKA

TANIEC WSPÓŁCZESNY | LYRICAL JAZZ

Studentka II roku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku: pedagogika tańca. Tańczy od najmłodszych lat, specjalizując się w stylach: contemporary dance, lyrical jazz, a szkoląc również w brodaway jazz, afro jazz, latin jazz, rock and roll dance, swing czy street dance.

Od 4 lat w roli asystentki zajęć tanecznych pod okiem Ady Pankowskiej. Doświadczenie zdobywała biorąc udział w licznych projektach artystycznych, zdobywając solowe miejsca na podium w turniejach tanecznych oraz prowadząc lekcje tańca dla najmłodszych w placówkach oświatowych. Uważa, że tancerz powinien być wszechstronny i czerpać inspiracje ze wszystkiego. Jej głównym motto jest zdanie ,,Jesteś najlepszym tancerzem, jeśli tańczysz sercem”.

MARTA KOWALEWSKA

INSTRUKTOR | AKROBATYKA POWIETRZNA

Przez wiele lat wyczynowo trenowała gimnastykę artystyczną we Wrocławskim Uczniowskim Klubie Sportowym. W 2007 roku zdobyła mistrzowską klasę sportową. Kilkukrotna finalistka Indywidualnych oraz medalistka drużynowych Mistrzostw Polski w Gimnastyce Artystycznej. W latach 2008-2010 zawodniczka gimnastyki estetycznej AZS AWF Wrocław. Dwukrotna Uczestniczka Pucharu Świata oraz Pucharu Europy w 2009 i 2010 roku.

Od 2010 roku zajmuje się akrobatyką powietrzną i oprawą artystyczną różnego rodzaju widowisk. Bierze udział w spektaklach, w których specjalizuje się w występach na wysokości z wykorzystaniem szarfy, kółka, sześcianu i innych przyrządów do akrobatyki powietrznej. Występowała na wielu eventach zarówno w kraju jak i za granicą m.in. w Katarze, Wielkiej Brytanii, Chinach, czy Austrii.

KAMIL PRZYBOŚ

ZAJĘCIA TEATRALNE

Absolwent wydziału lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Twórca głośnego spektaklu akrobatyczno-tanecznego Prometeusz, realizowanego przez Biuro Festiwalowe Impart.

Asystent reżysera przy obchodach związanych z Europejską Stolicy Kultury Wroclaw 2016. – Ceremonii Otwarcia (Przebudzenie), Flow oraz Ceremonii Zamknięcia (Niebo). Asystent reżysera przy Ceremonii Otwarcia The World Games 2017. Reżyser Ceremonii Zamknięcia The World Games 2017. Reżyser Ceremonii Otwarcia Światowego Kongresu Bibliotekarstwa (IFLA).

W Teatrze Avatar kierował międzynarodowym projektem MOSTY, sprawując pieczę nad widowiskiem „Via Regia”, nadał kształt spektaklowi plenerowemu „Historia Pana Benjamina”, ogniowemu „Hefajstosowi”, powołał do życia baśnie familijne „Syrena” oraz „Dziewczynka z zapałkami”.

B-BOY DAMIAN CHAŁAJDA

INSTRUKTOR | BREAKDANCE

Treningi BREAKINGU rozpoczął około 2000 roku. Od tego czasu wraz ze swoją ekipą BeSSali dba o jego rozwój w swoim mieście – Legnicy. W międzyczasie przez 6 lat trenował również Capoeirę. Uczestniczy w turniejach i warsztatach na terenie całej Europy.

We współpracy z różnymi agencjami artystycznymi (FLY CUBE, EVEREST, TEATR AVATAR) brał udział w wielu występach na terenie Polski, Europy i Emiratów Arabskich. Razem FLY CUBE z Wrocławia doszedł do półfinału programu telewizji TVN “Mam talent”.

JELENA POŁUJANOWA

ARTYSTA PLASTYK – ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Pani pedagog, posiadająca ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Prowadzi zajęcia z zakresu historii sztuki i wiedzy o kulturze, które umiejętnie przekłada na praktyki malarskie i uzupełnia pogłębianiem umiejętności rysunku.

Absolwentka Irkuckiej Szkoły Sztuk Pięknych. Uczestniczka wielu Międzynarodowych wystaw, plenerów, spotkań  artystycznych (m.in. udział w cyklicznych Wystawach Plastyki Zagłębia Miedziowego – laureatka ostatniej jubileuszowej wystawy- 2015). Uczestniczka prestiżowego projektu Silesia Art Biennale 2016, którego inicjatywą jest stworzenie sieci komunikacji i wymiany artystycznej.

Posiada 100% skuteczność w przygotowywaniu osób podchodzących do egzaminów na ASP.

JERZY RODZIEWICZ

ARTYSTA PLASTYK | ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Absolwent ASP we Lwowie. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek, preferuje portret. Wykonawca wielu portretów znanych osobistości, m. in. portret Prawosławnego Metropolity Warszawy i całej Polski Sawy.

Prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą; Ukraina, Niemcy, Czesi, Rosja. Brał udział w wielu plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych, pracy w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Nauczyciel akademicki /klasyczna szkoła rysunku i malarstwa/.

KONTAKT Z NAMI

Zadania pn. "Budowa zewnętrznej klatki schodowej przy sali gimnastycznej Akademii Avatara oraz dostosowanie do przepisów ppoż." a także "Scena na Horyzoncie!" dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury

Inwestycja została dokonana dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Legnicy prowadzonego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich.

Adres Korespondencyjny:

Teatr AVATAR
ul. Św. Piotra 14*
59-220 Legnica

* wejście od ul. Biskupiej (od Kina Piast)

Akademia Legnica
(zajęcia, płatności, zapisy)
508 844 113
akademia@teatravatar.pl

Akademia Lubin
(zajęcia, płatności, zapisy)
736 846 003
akademia.lubin@teatravatar.pl

Oferta (pokazy, spektakle, animacje)
- Iwanna Połujanowa
575 720 007
kontakt@teatravatar.pl

Promocja i marketing - Olga Pirecka
794 376 462
olgapirecka@teatravatar.pl

Prezes - Łukasz Zieliński
biuro@teatravatar.pl