TRENERZY - LEGNICA

TRENUJ POD OKIEM NAJLEPSZYCH

KAMIL PRZYBOŚ

ZAJĘCIA TEATRALNE

Absolwent wydziału lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Twórca głośnego spektaklu akrobatyczno-tanecznego Prometeusz, realizowanego przez Biuro Festiwalowe Impart.

Asystent reżysera przy obchodach związanych z Europejską Stolicy Kultury Wroclaw 2016. – Ceremonii Otwarcia (Przebudzenie), Flow oraz Ceremonii Zamknięcia (Niebo). Asystent reżysera przy Ceremonii Otwarcia The World Games 2017. Reżyser Ceremonii Zamknięcia The World Games 2017. Reżyser Ceremonii Otwarcia Światowego Kongresu Bibliotekarstwa (IFLA).

W Teatrze Avatar kierował międzynarodowym projektem MOSTY, sprawując pieczę nad widowiskiem „Via Regia”, nadał kształt spektaklowi plenerowemu „Historia Pana Benjamina”, ogniowemu „Hefajstosowi”, powołał do życia baśnie familijne „Syrena” oraz „Dziewczynka z zapałkami”.

JACEK MARKS I PAWEŁ PATER

INSTRUKTORZY | AKROBATYKA

Od ponad 20 lat trenują zawodowo akrobatykę sportową, odznaczają się w tej dziedzinie najwyższymi umiejętnościami, docenianymi na arenie międzynarodowej, a ich Curriculum Vitae zapiera dech w piersiach.

Przez okres pięciu lat należeli do reprezentacji Polski. Są zdobywcami zdumiewającej ilości nagród, medali i pucharów (pierwsze zwycięstwo – Puchar Polski w akrobatyce sportowej zdobyli w 1997r., w tym samym roku zajęli także 4 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów na Hawajach).

Szerszej publiczności znani są ze spektaklu akrobatyczno-tanecznego pod tytułem „Prometeusz”, wystawianego w Imparcie we Wrocławiu.

BARTEK NOWAK

INSTRUKTOR | AKROBATYKA

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Od dziecka trenował akrobatykę sportową.

Jako zawodnik był wielokrotnym medalista Pucharu Polski, v-ce Mistrzem Polski oraz 9. na Mistrzostwach Świata w skokach akrobatycznych na ścieżce. Od 2005 roku działa artystycznie zarówno na scenach polskich jak i zagranicznych. Współwłaściciel Agencji Artystycznej Everest.

PAWEŁ MAJCHER

INSTRUKTOR | AKROBATYKA

Od dziecka rozwijał swe pasje w kierunku ruchu, sportu, akrobatyki, parkour. W Teatrze Avatar działa od 2007r, zajmując się szeroko pojętym kuglarstwem (żonglerka, szczudlarstwo, fire show) oraz działając jako animator kultury.

Lata wnikliwej pracy z ciałem zaowocowały mu ukończeniem kursu pedagogiki cyrku, roku Studium Teatru Ruchu pod opieką wybitnej Kathleen Ann Thompson oraz bogatym pojęciem świadomości ruchu.
Wraz z Teatrem Avatar zajął
I miejsce na festiwalu Flames of the Night podczas 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, I miejsce na Festiwalu Rytmu i Ognia w Gdyni (FROG) oraz srebrną statuetkę na Dolnośląskiej Lidze Talentów.

W Akademii Avatara w minionym sezonie prowadził zajęcia akrobatyczne jako asystent, szkoląc siebie oraz gromadząc sportowe doświadczenie. Obecnie otrzymał stopień Instruktora Akrobatyki na szkoleniu pod okiem Aliny i Witalija Orichowskich.

ADA PANKOWSKA

CHOREOGRAF I INSTRUKTOR | TANIEC WSPÓŁCZESNY

Magister sztuki Uniwersytetu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina w Warszawie (specj. Choreografia i Teoria Tańca), a także Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (specj. Pedagogika Tańca). Aktualnie pracuje jako choreograf oraz jako trener tańca współczesnego i jazzowego przy Teatrze Avatar w Legnicy.

Szkoli osoby w różnym wieku, z którymi bierze udział w festiwalach, przeglądach czy konkursach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W swoim dorobku ma udział w wielu autorskich choreografiach taneczno-akrobatycznych oraz w ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach (tj. Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, Ceremonia otwarcia Destination Imagination, Wild Hunt Live z zespołem Percival z gry Wiedźmin III).

WERONIKA BORKOWSKA

TANIEC WSPÓŁCZESNY | LYRICAL JAZZ

Studentka II roku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku: pedagogika tańca. Tańczy od najmłodszych lat, specjalizując się w stylach: contemporary dance, lyrical jazz, a szkoląc również w brodaway jazz, afro jazz, latin jazz, rock and roll dance, swing czy street dance.

Od 4 lat w roli asystentki zajęć tanecznych pod okiem Ady Pankowskiej. Doświadczenie zdobywała biorąc udział w licznych projektach artystycznych, zdobywając solowe miejsca na podium w turniejach tanecznych oraz prowadząc lekcje tańca dla najmłodszych w placówkach oświatowych. Uważa, że tancerz powinien być wszechstronny i czerpać inspiracje ze wszystkiego. Jej głównym motto jest zdanie ,,Jesteś najlepszym tancerzem, jeśli tańczysz sercem”.

MARTA KOWALEWSKA

INSTRUKTOR | AKROBATYKA POWIETRZNA

Przez wiele lat wyczynowo trenowała gimnastykę artystyczną we Wrocławskim Uczniowskim Klubie Sportowym. W 2007 roku zdobyła mistrzowską klasę sportową. Kilkukrotna finalistka Indywidualnych oraz medalistka drużynowych Mistrzostw Polski w Gimnastyce Artystycznej. W latach 2008-2010 zawodniczka gimnastyki estetycznej AZS AWF Wrocław. Dwukrotna Uczestniczka Pucharu Świata oraz Pucharu Europy w 2009 i 2010 roku.

Od 2010 roku zajmuje się akrobatyką powietrzną i oprawą artystyczną różnego rodzaju widowisk. Bierze udział w spektaklach, w których specjalizuje się w występach na wysokości z wykorzystaniem szarfy, kółka, sześcianu i innych przyrządów do akrobatyki powietrznej. Występowała na wielu eventach zarówno w kraju jak i za granicą m.in. w Katarze, Wielkiej Brytanii, Chinach, czy Austrii.

MARTA MĄDRY

INSTRUKTOR | AKROBATYKA POWIETRZNA

Artystka i trenerka cyrkowa. Specjalizuje się w hula hoop, aerial hoop i szeroko pojętym ruchu. Trenuje siebie od 13 lat, innych – od ok. 8. Pracowała jako instruktorka aerial hoop i stretchingu w Niemczech i w Polsce. Występowała i prowadziła warsztaty w kraju oraz za granicą, m.in. w Niemczech, Czechach, Austrii, Anglii, Włoszech i Arabii Saudyjskiej.

Uczyła się akrobatyki powietrznej w Irlandii, kontorsji w Kambodży i jogi w Danii. Stale się rozwija i uczestniczy aktywnie w wielu szkoleniach, jak np. kursie psychologii dla trenerów sportowych, szkoleniu „Stretching w sportach gimnastycznych” wrocławskiego WCSG, warsztatach z kontorsji u artystki Cirque du Soleil Ulziibuyan Mergen, europejskiej wymianie trenerów cyrkowych EYCO czy kursie z hamaka akrobatycznego prowadzonego przez „Taniec w powietrzu”.

Zdobywczyni II miejsca oraz nagrody specjalnej Krystallpalast Variete na konkursie wschodnioeuropejskiego konkursu etiud cyrkowych Cyrkulacje 2018, finalistka Newcomer Show 2019 w Lipsku, zdobywczyni III miejsca na konkursie VFC & EPE w kategorii Aerial Hoop Professional.

OLGA PIRECKA

INSTRUKTOR | JOGA

Wywodzi się ze środowiska teatralnego i tanecznego, gdzie od 11 lat pracuje z tematami body awareness. Na przestrzeni tych lat poznawała i rozwijała wiele stylów jogi oraz ćwiczeń pogłębiania świadomości ciała, które pozwalają jej komponować własne praktyki.

Jogiczny styl życia stanowi dla niej metodę panowania nad stresem na scenie i przy codziennych wyzwaniach oraz sprawiania ciału zasłużonej przyjemności. Posiada certyfikat instruktora jogi na Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie, obecnie jest w trakcie kursu nauczycielskiego Vinyasa Yoga RYT 200.

 

MAGDA GŁOWIAK

INSTRUKTOR | FITNESS

Instruktorka sportu ze specjalizacją fitness, instruktorka rekreacji ruchowej i tańca Disco Dance. Od dzieciństwa wulkan energii, zafascynowana ruchem, początkowo realizowała swoje pasje tańcząc w zespole disco dance. Taniec i sport to jej pasja oraz sposób na dobre samopoczucie.

Przygodę z fitnessem rozpoczęła w 2008r., stale dążąc do doskonałości stawia na ciągłą pracę nad swoimi umiejętnościami. Uczestniczka licznych warsztatów i szkoleń. Jej ulubioną formą zajęć są zajęcia wzmacniające o wysokiej intensywności.
Na sali bardzo dużą uwagę zwraca na technikę wykonywanych ćwiczeń oraz na przyjazną atmosferę. Każde zajęcia są dla niej wyjątkowe i stanowią połączenie ciężkiego treningu ze świetną zabawą. W swoją pracę wkłada całe serce, a uśmiech na twarzach ćwiczących motywuje ją najbardziej.

B-BOY SOKÓŁ | PRZEMEK SOKOŁOWSKI

INSTRUKTOR | BREAKDANCE

Treningi BREAKINGU rozpoczął około 2008 roku. Najmłodszy reprezentant ekipy BeSSali kładący duży nacisk na muzykalność i styl w tańcu. Czynnie bierze udział w zawodach oraz warsztatach na terenie całej Europy zdobywając nowe doświadczenia.

Razem z ekipą bierze udział w występach artystycznych na terenie całej Polski. Jeden z organizatorów lokalnej imprezy breakingowej pod nazwą „Głos miasta” oraz festiwalu charytatywnego pt. „Peace Place”.

B-BOY JOHNY | JONATAN TROJNIARZ

INSTRUKTOR | BREAKDANCE

Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w 2010 roku i jako samouk dołączył do ekipy BeSSali, dzięki której mógł szlifować taneczne rzemiosło. Reprezentuje Legnicką ekipę po dziś dzień.

Uczestniczył w zawodach w kraju oraz w całej Europie, poznając wiele odmiennych styli tańca, m.in. hip hopu co pozwoliło mu na nabycie szerokiej wiedzy i nowatorskiego podejścia kreując oryginalny styl oraz cierpliwość nad rozwojem umiejętności. W 2019 roku prowadził również zajęcia z tańca hip hop w szkołach podstawowych w Legnicy jako Akademia Tanecznego Wychowania.

JELENA POŁUJANOWA

ARTYSTA PLASTYK | ZAJĘCIA PLASTYCZNE / MALARSTWO

Pani pedagog, posiadająca ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Prowadzi zajęcia z zakresu historii sztuki i wiedzy o kulturze, które umiejętnie przekłada na praktyki malarskie i uzupełnia pogłębianiem umiejętności rysunku.

Absolwentka Irkuckiej Szkoły Sztuk Pięknych. Uczestniczka wielu Międzynarodowych wystaw, plenerów, spotkań  artystycznych (m.in. udział w cyklicznych Wystawach Plastyki Zagłębia Miedziowego – laureatka ostatniej jubileuszowej wystawy- 2015). Uczestniczka prestiżowego projektu Silesia Art Biennale 2016, którego inicjatywą jest stworzenie sieci komunikacji i wymiany artystycznej.

Posiada 100% skuteczność w przygotowywaniu osób podchodzących do egzaminów na ASP.

JERZY RODZIEWICZ

ARTYSTA PLASTYK | ZAJĘCIA PLASTYCZNE / RYSUNEK

Absolwent ASP we Lwowie. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek, preferuje portret. Wykonawca wielu portretów znanych osobistości, m. in. portret Prawosławnego Metropolity Warszawy i całej Polski Sawy.

Prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą; Ukraina, Niemcy, Czesi, Rosja. Brał udział w wielu plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych, pracy w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Nauczyciel akademicki /klasyczna szkoła rysunku i malarstwa/.

KONTAKT Z NAMI

Zadania pn. "Budowa zewnętrznej klatki schodowej przy sali gimnastycznej Akademii Avatara oraz dostosowanie do przepisów ppoż." a także "Scena na Horyzoncie!" dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury

Zadanie "Scena na Horyzoncie!" współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Legnica

Inwestycja została dokonana dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Legnicy prowadzonego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich.

Adres Korespondencyjny:

Teatr AVATAR
ul. Św. Piotra 14*
59-220 Legnica

* wejście od ul. Biskupiej (od Kina Piast)

Akademia Legnica
(zajęcia, płatności, zapisy)
508 844 113
akademia@teatravatar.pl

Akademia Lubin
(zajęcia, płatności, zapisy)
736 846 003
akademia.lubin@teatravatar.pl

Oferta (pokazy, spektakle, animacje)
- Iwanna Połujanowa
575 720 007
kontakt@teatravatar.pl

Promocja i marketing - Olga Pirecka
794 376 462
olgapirecka@teatravatar.pl

Prezes - Łukasz Zieliński
biuro@teatravatar.pl