TRENERZY - LEGNICA

TRENUJ POD OKIEM NAJLEPSZYCH

JACEK WYSKUP

TRENER | AKROBATYKA

Jacek Wyskup od 38 lat związany z akrobatyką. Wychowanek złotoryjskich mistrzów świata Leszka Antonowicza i Wojciecha Świecika. Wielokrotny mistrz polski w konkurencji czwórki męskie. Pierwszy tytuł mistrza Polski seniorów zdobyty w wieku 11lat.

Po zakończeniu kariery sportowej 9 lat spędził w szeregach Cirque Eloize w przedstawieniu o nazwie RAIN, z którym odwiedził wiele krajów na całym świecie. Warto również wymienić występ na otwarcie największego teatru w europie Wales Milenium Center w Cardiff w obecności królowej Anglii oraz występy w Nowym Jorku w teatrze New Victoria znajdującym się na Brodway. W 2008 roku wraz z z Bartkiem Pankau jako duet Melkart Ball wygrali pierwszą edycję programu Mam Talent. Od 9 lat pracuje jako trener akrobatyki.

RENATA LEWANDOWSKA

TRENER | AKROBATYKA

Mistrzyni Polski w skokach na trampolinie indywidualnie oraz w synchronie. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, kierunek: nauczyciel.

Bardzo aktywna i skuteczna trenerka akrobatyki i trampoliny. Trenerka medalistek mistrzostw Europy oraz wielokrotnych mistrzyń Polski na trampolinie. Trenerka kadry Polski na trampolinie oraz sędzia międzynarodowy. Do barwnego kompletu posiada uprawnienia instruktora fitness.

ADA PANKOWSKA

CHOREOGRAF I INSTRUKTOR | TANIEC WSPÓŁCZESNY

Magister sztuki Uniwersytetu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina w Warszawie (specj. Choreografia i Teoria Tańca), a także Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (specj. Pedagogika Tańca). Aktualnie pracuje jako choreograf oraz jako trener tańca współczesnego i jazzowego przy Teatrze Avatar w Legnicy.

Szkoli osoby w różnym wieku, z którymi bierze udział w festiwalach, przeglądach czy konkursach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W swoim dorobku ma udział w wielu autorskich choreografiach taneczno-akrobatycznych oraz w ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach (tj. Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, Ceremonia otwarcia Destination Imagination, Wild Hunt Live z zespołem Percival z gry Wiedźmin III).

PAWEŁ MAJCHER

INSTRUKTOR | AKROBATYKA

Od dziecka rozwijał swe pasje w kierunku ruchu, sportu, akrobatyki, parkour. W Teatrze Avatar działa od 2007r, zajmując się szeroko pojętym kuglarstwem (żonglerka, szczudlarstwo, fire show) oraz działając jako animator kultury.

Lata wnikliwej pracy z ciałem zaowocowały mu ukończeniem kursu pedagogiki cyrku, roku Studium Teatru Ruchu pod opieką wybitnej Kathleen Ann Thompson oraz bogatym pojęciem świadomości ruchu.
Wraz z Teatrem Avatar zajął
I miejsce na festiwalu Flames of the Night podczas 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, I miejsce na Festiwalu Rytmu i Ognia w Gdyni (FROG) oraz srebrną statuetkę na Dolnośląskiej Lidze Talentów.

W Akademii Avatara w minionym sezonie prowadził zajęcia akrobatyczne jako asystent, szkoląc siebie oraz gromadząc sportowe doświadczenie. Obecnie otrzymał stopień Instruktora Akrobatyki na szkoleniu pod okiem Aliny i Witalija Orichowskich.

KAMIL PRZYBOŚ

ZAJĘCIA TEATRALNE

Absolwent wydziału lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Twórca głośnego spektaklu akrobatyczno-tanecznego Prometeusz, realizowanego przez Biuro Festiwalowe Impart.

Asystent reżysera przy obchodach związanych z Europejską Stolicy Kultury Wroclaw 2016. – Ceremonii Otwarcia (Przebudzenie), Flow oraz Ceremonii Zamknięcia (Niebo). Asystent reżysera przy Ceremonii Otwarcia The World Games 2017. Reżyser Ceremonii Zamknięcia The World Games 2017. Reżyser Ceremonii Otwarcia Światowego Kongresu Bibliotekarstwa (IFLA).

W Teatrze Avatar kierował międzynarodowym projektem MOSTY, sprawując pieczę nad widowiskiem „Via Regia”, nadał kształt spektaklowi plenerowemu „Historia Pana Benjamina”, ogniowemu „Hefajstosowi”, powołał do życia baśnie familijne „Syrena” oraz „Dziewczynka z zapałkami”.

WERONIKA BORKOWSKA

TANIEC WSPÓŁCZESNY | LYRICAL JAZZ

Studentka II roku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku: pedagogika tańca. Tańczy od najmłodszych lat, specjalizując się w stylach: contemporary dance, lyrical jazz, a szkoląc również w brodaway jazz, afro jazz, latin jazz, rock and roll dance, swing czy street dance.

Od 4 lat w roli asystentki zajęć tanecznych pod okiem Ady Pankowskiej. Doświadczenie zdobywała biorąc udział w licznych projektach artystycznych, zdobywając solowe miejsca na podium w turniejach tanecznych oraz prowadząc lekcje tańca dla najmłodszych w placówkach oświatowych. Uważa, że tancerz powinien być wszechstronny i czerpać inspiracje ze wszystkiego. Jej głównym motto jest zdanie ,,Jesteś najlepszym tancerzem, jeśli tańczysz sercem”.

MAGDALENA WOJTCZAK

INSTRUKTOR | AKROBATYKA POWIETRZNA

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Swoją karierę rozpoczęła od gimnastyki sportowej. W 2000 roku związała się z akrobatyką powietrzną (szarfa, koło). Była jedną z pierwszych solistek grupy Ocelot, występowała na światowych scenach związanych z akrobatyką.

Obecnie pracuje jako nauczycielka wychowania fizycznego oraz jako instruktor akrobatyki dla dzieci. Posiada uprawnienia instruktora aerobiku, akrobatyki, nordic walking. Ukończone studia podyplomowe z gimnastyki korekcyjnej.

MARTA MĄDRY

INSTRUKTOR | AKROBATYKA POWIETRZNA

Artystka i trenerka cyrkowa. Specjalizuje się w hula hoop, aerial hoop i szeroko pojętym ruchu. Trenuje siebie od 13 lat, innych – od ok. 8. Pracowała jako instruktorka aerial hoop i stretchingu w Niemczech i w Polsce. Występowała i prowadziła warsztaty w kraju oraz za granicą, m.in. w Niemczech, Czechach, Austrii, Anglii, Włoszech i Arabii Saudyjskiej.

Uczyła się akrobatyki powietrznej w Irlandii, kontorsji w Kambodży i jogi w Danii. Stale się rozwija i uczestniczy aktywnie w wielu szkoleniach, jak np. kursie psychologii dla trenerów sportowych, szkoleniu „Stretching w sportach gimnastycznych” wrocławskiego WCSG, warsztatach z kontorsji u artystki Cirque du Soleil Ulziibuyan Mergen, europejskiej wymianie trenerów cyrkowych EYCO czy kursie z hamaka akrobatycznego prowadzonego przez „Taniec w powietrzu”.

Zdobywczyni II miejsca oraz nagrody specjalnej Krystallpalast Variete na konkursie wschodnioeuropejskiego konkursu etiud cyrkowych Cyrkulacje 2018, finalistka Newcomer Show 2019 w Lipsku, zdobywczyni III miejsca na konkursie VFC & EPE w kategorii Aerial Hoop Professional.

OLGA PIRECKA

INSTRUKTOR | JOGA

Certyfikowany nauczyciel Vinyasa Yoga RYT 200 pod przewodnictwem znanej i cenionej Ulli Wilczyńskiej-Kalak – międzynarodowy tytuł akredytowany przez Yoga Alliance, obecnie w trakcie kolejnego szkolenia: RYT 300 w trzech stylach jogi – Ashtanga, Vinyasa i Yin Yoga. Ukończyła kursy MYOYIN YOGA i AERIAL YOGA. Uczestniczka wielu konferencji tanecznych, festiwali artystycznych, warsztatów i szkoleń z zakresu eksploracji ruchu funkcjonalnego, mobilizacji ciała oraz pracy z oddechem. Certyfikatowany instruktor jogi na Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie oraz absolwentka Studium Teatru Ruchu.

Wywodzi się ze środowiska teatralnego i tanecznego, gdzie od 13 lat pracuje z tematami body awareness. Na przestrzeni tych lat poznawała i rozwijała wiele stylów jogi oraz ćwiczeń pogłębiania świadomości ciała, które pozwalają jej komponować własne praktyki. Jogiczny styl życia stanowi dla niej metodę panowania nad stresem na scenie i przy codziennych wyzwaniach oraz sprawiania ciału zasłużonej przyjemności.

IWONKA KLIMKOWSKA

INSTRUKTOR | ZAJĘCIA SPORTOWE

Energiczna, żywiołowa, pozytywna, uwielbia kontakt z ludźmi. Praca w zawodzie trenerki stanowi jej długoletnią pasję. Posiada certyfikaty instruktora fitness, trenera personalnego, a jej specjalizacjami są: indoor cycling, step aerobik, fit ball, zdrowy kręgosłup.

Jest znana ze swojej dokładności, pilnowania jakości oraz techniki wykonywanych ćwiczeń. Mimo długiego stażu w zawodzie, bez przerwy dokształca się, rozbudowując swój warsztat i uzyskując kolejne tytuły z ukończonych kursów. Jej treningi wyróżnia wyjątkowa energia, a swoim optymizmem i uśmiechem jest w stanie obdarować masę osób. Na zajęciach mobilizuje do pracy nad ciałem, nie mniej jednak efektem ćwiczeń jest również zrelaksowana głowa. Niejednokrotnie dyscyplinującym spojrzeniem, obrazowymi opisami lub mobilizującym okrzykiem potrafi przywrócić do pionu, spiąć pośladki i ulepszyć innym codzienność.

KAROLINA BOCHNIA

INSTRUKTOR | SIŁA WIEKU – ZAJĘCIA 50+

Absolwentka Wrocławskiej AWF studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia oraz studiów licencjackich na kierunku Turystyka i Rekreacja. Absolwentka Legnickiej PWSZ studiów podyplomowych na kierunku Dietetyka – Poradnictwo Żywieniowe.
Instruktor sportu o specjalności: pływanie osób niepełnosprawnych.
Instruktor sportu Polskiego związku pływackiego.
Instruktor o specjalności: fitness – nowoczesne formy gimnastyki, żeglarstwa jachtowego, odnowy biologicznej, Peak Pilates Basic Mat, pływanie | Dodatkowe kursy: żeglarz jachtowy.

MAGDA GŁOWIAK

INSTRUKTOR | FITNESS

Instruktorka sportu ze specjalizacją fitness, instruktorka rekreacji ruchowej i tańca Disco Dance. Od dzieciństwa wulkan energii, zafascynowana ruchem, początkowo realizowała swoje pasje tańcząc w zespole disco dance. Taniec i sport to jej pasja oraz sposób na dobre samopoczucie.

Przygodę z fitnessem rozpoczęła w 2008r., stale dążąc do doskonałości stawia na ciągłą pracę nad swoimi umiejętnościami. Uczestniczka licznych warsztatów i szkoleń. Jej ulubioną formą zajęć są zajęcia wzmacniające o wysokiej intensywności.
Na sali bardzo dużą uwagę zwraca na technikę wykonywanych ćwiczeń oraz na przyjazną atmosferę. Każde zajęcia są dla niej wyjątkowe i stanowią połączenie ciężkiego treningu ze świetną zabawą. W swoją pracę wkłada całe serce, a uśmiech na twarzach ćwiczących motywuje ją najbardziej.

JELENA POŁUJANOWA

ARTYSTA PLASTYK | ZAJĘCIA PLASTYCZNE / MALARSTWO

Pani pedagog, posiadająca ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Prowadzi zajęcia z zakresu historii sztuki i wiedzy o kulturze, które umiejętnie przekłada na praktyki malarskie i uzupełnia pogłębianiem umiejętności rysunku.

Absolwentka Irkuckiej Szkoły Sztuk Pięknych. Uczestniczka wielu Międzynarodowych wystaw, plenerów, spotkań  artystycznych (m.in. udział w cyklicznych Wystawach Plastyki Zagłębia Miedziowego – laureatka ostatniej jubileuszowej wystawy- 2015). Uczestniczka prestiżowego projektu Silesia Art Biennale 2016, którego inicjatywą jest stworzenie sieci komunikacji i wymiany artystycznej.

Posiada 100% skuteczność w przygotowywaniu osób podchodzących do egzaminów na ASP.

JERZY RODZIEWICZ

ARTYSTA PLASTYK | ZAJĘCIA PLASTYCZNE / RYSUNEK

Absolwent ASP we Lwowie. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek, preferuje portret. Wykonawca wielu portretów znanych osobistości, m. in. portret Prawosławnego Metropolity Warszawy i całej Polski Sawy.

Prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą; Ukraina, Niemcy, Czesi, Rosja. Brał udział w wielu plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych, pracy w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Nauczyciel akademicki /klasyczna szkoła rysunku i malarstwa/.

KONTAKT Z NAMI

Zadania pn. "Scena na Horyzoncie!" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych.

Zadanie "Scena na Horyzoncie!" współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Legnica

Inwestycja została dokonana dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Legnicy prowadzonego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich.

Adres Korespondencyjny:

Teatr AVATAR
ul. Św. Piotra 14*
59-220 Legnica

* wejście od ul. Biskupiej (od Kina Piast)

Akademia Legnica
(zajęcia, płatności, zapisy)
508 844 113
akademia@teatravatar.pl

Akademia Lubin
(zajęcia, płatności, zapisy)
736 846 003
akademia.lubin@teatravatar.pl

Oferta (pokazy, spektakle, animacje)
- Iwanna Połujanowa
575 720 007
kontakt@teatravatar.pl

Promocja i marketing - Olga Pirecka
794 376 462
olgapirecka@teatravatar.pl

Prezes - Łukasz Zieliński
biuro@teatravatar.pl